Indiai gigacéggel paktálnak le Orbánék
Stratégiai együttműködési megállapodást köt a Tata és a kormány.
Stratégiai együttműködési megállapodást köt a Tata és a kormány.
Svájci számlatulajdonosok után nyomoz Lázár János. Matolcsy ismét pénzügyi kalózokkal hadakozik. Az IMF pedig újra Budapesten tárgyal. Hogyan tovább? Tippelje meg a tündérmese folytatását a hvg.hu-val!
A Mexikói úti Mozgásjavító iskola bezárásában érintett szülők nem adják fel: január 21-ére épületbejárásra hívták az illetékes állami és városvezetőket.
A Societe Generale (SocGen) londoni stratégái is lehangoló véleményt fogalmaztak meg a forint kilátásáról, és más elemzőkhöz hasonlóan a forint drasztikus esésére játszanak. Mindennek a hátterében Simor távozása áll.
Orbán Viktor pénteki rádióinterjújában azt mondta, a választási törvény ügyében időzavarba kerültek és az Ab-döntés miatt 2-300 ezer szavazót veszítenek majd. A kormányfő arról is beszélt, hogy a földtörvényen és az Ab-döntés miatti átszövegezéseken kívül nem lesz nagy változás 2013-ban, ami nem a vetésről, hanem az aratásról szól majd.
Bár Navracsics Tibor szerint perelhetne, nem foglalkozik személyeskedéssel Orbán Viktor miniszterelnök - írja a Bors.
Sok magyarnál kiverte a biztosítékot Orbán Viktor hallgatása Bayer zsolt Magyar Hírlapban megjelent botrányos írása - írja a Neue Zürcher Zeitung online kiadása. A lap szerint Orbán azért burkolózik néma csendbe Bayer ügyében, mert ő maga soha nem tenne ennyire nyersen rasszista, vagy antiszemita nyilatkozatot, inkább párttársára hagyja, hogy kiszolgálja azt a jobboldal szélén helyet foglaló réteget, akik hajlamosak a szélsőjobboldali Jobbik karjaiba futni.
A Fidesz gazdaságpolitikáját ostorozza a Financial Times (FT) szerkesztőségi blogjában Bokros Lajos EP-képviselő, volt pénzügyminiszter. Vendégposztjában azt írja, a magát jobbközép erőnek tituláló kormánypárt világképe és gazdasági intézkedései inkább a nyers marxista gondolkodást tükrözik, a kabinet pedig az államilag irányított "haveri kapitalizmus" létrejöttét támogatja.
Levélben mondott köszönetet Orbán Viktor kormányfő a Magyar Labdarúgás Fóruma résztvevőinek - közölte a hvg.hu-val a miniszterelnök sajtófőnöke.
A választóktól kapott "erőteljes jelzések" hatására fordulat állt be a Fideszben a Bayer-ügy kezelésében. Míg kezdetben a párt politikusai bírálták a publicista tíz nappal ezelőtti, a cigányokat állatokhoz hasonlító írását, forrásaink szerint az írás megjelenése után bekövetkezett brutális ózdi gyilkosság, illetve az ellenzék "támadásai" után a Fidesz - a közhangulatot felmérve - inkább "beleállt az ügybe". A "rendet" követelő kormánypárti nyilatkozatok hároméves Fidesz-kormányzás után furán hangzanak, ráadásul a Fidesz ezzel a fordulattal azonosul Bayernek a magyarországi cigányság "jelentős részét" "állatoknak" minősítő kijelentéseivel, forrásaink egybehangzó állítása szerint eldőlt: a kormánypárt a végsőkig kitart a cigányozó Fidesz-alapító mellett.
Az MSZP szerint a Fideszt semmi nem érdekli a saját hatalmának megtartásán kívül, és amint azt veszélyben érzi Orbán Viktor, a kormánypárt reflexszerűen a gyűlöletkeltés eszközei után nyúl.
Nem született megállapodás a 2014 és 2020 közötti időszakra vonatkozó uniós keretköltségvetésről az Európai Néppárt pénteki rendkívüli csúcstalálkozóján a ciprusi Limassolban - tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, Orbán Viktor miniszterelnök sajtófőnöke.